Suzuki Swift GTISuzuki Swift GTI to druga generacja tego modelu, który pojawił się na rynku. Data tej premiery nastąpiła 1989 roku. Zdecydowanym plusem tej generacji Swifta była duża liczba dostępnych nadwozi. Ta generacja auto została poddana dwóm face liftingom.

Pierwszy nastąpił 1992 roku. Zmiennie uległy tylne światła zderzak oraz deska rozdzielcza. Drugi i ostatni lifting był w 2002 roku. Suzuki tym modelem odniosło bardzo duży sukces w Indiach, na Węgrzech oraz w Polsce. Produkcję tego modelu zakończono 2004 roku. Model ten też był sprzedawany pod różnymi nazwami w niektórych krajach. Tak np.: w USA był sprzedawany pod nazwą Geo Metro, a w Ekwadorze i Kolumbii pod nazwą Chevrolet Forsa.

W 2005 roku zadebiutował całkiem nowy model Swifta w bardzo odświeżonym wyglądzie. Nowy model odniósł bardzo duży sukces. Klienci bardzo miło przyjęli nowego Swifta i wypowiadali się o nim w samych superlatywach. Nowy model pozwolił też zastąpić zasłużony model Ignis na rajdowych trasach. Podobnie jak starszy model, tak i ten odnosił liczne sukcesy na arenach międzynarodowych jak i w krajowych eliminacjach.

Pasjonat aut z GTI (2014)